Йордан Георгиев, ДФЗ Варна: Оптимизираме дейността си, за да бъдем по-полезни на земеделските производители

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
3 Минути

ДФЗ винаги е бил институция, натоварена с огромни отговорности не само към земеделските производители в региона, но и към обществото като цяло. Това коментира пред Агрозона Йордан Георгиев, който отскоро ръководи областната дирекция на Фонда в морската столица. Опитният експерт има зад гърба си 21 години работа в тази структура и е наясно с всички препятствия в дейността на ДФЗ в областта.

„Погледът, който имам върху нашата дейност ми позволи да си набележа основните цели за изпълнение. Смятам, че е необходимо да се оптимизира дейността на Областна дирекция и след един задълбочен анализ, който имаше за цел постигане на по-ефективно обслужване на земеделските производители съм предприел някои мерки, касаещи преструктуриране на определени отдели. С разрешението на централното ръководство на Фонда са прехвърлени експерти от по-малко натоварените отдели към такива, които имат доста повече работа през годината. Мисля, че това ще подобри ефективността на работата ни”, споделя още ръководителят на областната дирекция.

Тези промени в никакъв случай не предполагат съкращение на хора, категоричен е Йордан Георгиев, който е убеден, че структурата има нужда от квалифицирани специалисти и не трябва да се изпускат наличните. „Затова съм си поставил като задача да се работи и за подобряване на микроклимата в дирекцията. Това при всички положения ще се отрази положително  и върху качеството на обслужване на земеделските производители. Винаги съм смятал, че като фронт-офис сме лицето на Фонда. Експертите в областните дирекции са първите хора, с които се срещат всички бенефициенти и земеделски производители. Много е важно първоначалното впечатление, което останавяме в тях”, убеден е експертът с дългогодишен опит.

Мнението на хората в сектора за нас ще бъде коректив, с който всеки ръководител трябва да се съобразява, казва още Георгиев.

От началото на програмния период до сега в областната дирекция са обработени 346 проекта по подмярка 6.1  „Стартова помощ за млади земеделски производители”, а по подмярка 6.3, която е насочена към малките стопани – 799 проекта. „Определено има интерес към тези две мерки. Моето лично впечатление е, че те са много актуални в нашия район. Много добро впечатление при нас прави катедрата по аграрна икономика на Икономическия университет във Варна откъдето идват млади хора, интересуват се и кандидатстват. Работим прекрасно с тях и доц. Мария Станимирова”, сподели още Йордан Георгиев.

Според него все още е рано да се коментира броят на подадените заявления по инвестиционната мярка за преработка 4.2, която в момента е отворена, защото опитът показва, че хората са най-активни в последната седмица от приема и над 80% от проектите се подават тогава.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама