Ветеринарите получават над 9,2 млн. лв по няколко направления

Юлиана Стоичкова
Юлиана Стоичкова
1 Минути

За имунопрофилактика са похарчени над 2,2 млн. лв

Управителният съвет на Държавен фонд „Земеделие“ (УС на ДФЗ) разпредели 9 280 677 лв. за извършените от ветеринарните лекари имунопрофилактични дейности при животните през първите 5 месеца на 2022 г. С финансовата подкрепа се покриват до 100% от допустимите разходи за услуги, свързани с изпълнение на мерките от Държавната профилактична програма и Програмите за надзор и ликвидиране на болестите по добитъка. Помощта се предоставя под формата на субсидирани услуги.

Средствата се разпределят по направления, както следва:

  • Имунопрофилактични мероприятия – 2 229 108 лева;
  • Клинични изследвания – 4 972 812 лева;
  • Вземане и изпращане на проби за лабораторни изследвания – 1 709 172 лева;
  • Идентификация на еднокопитни животни – 352 лева;
  • Отразяване на данни по идентификация във ВетИС – 369 233 лева.

Гласуваните средства са част от общия финансов ресурс по схемата за държавна помощ „Помощ за компенсиране разходите на земеделски стопани, свързани с изпълнение на мерките по Държавната профилактична програма и Програмите за надзор и ликвидиране на болести по животните“. Бюджетът по схемата за 2022 г., който беше утвърден през април с решение на УС на ДФ „Земеделие”, е в размер на 17 млн. лв.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
ЕТИКЕТИ:
Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството. В agrozona.bg приоритет са й производството и пазарите на плодове и зеленчуци, лозарството и винарство, пазарът на земя и хоби градинарството.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама