Стратегическият план за развитие на земеделието и селските райони 2023-2027 г. е достъпен на сайта на МЗм

Павлина Георгиева
Павлина Георгиева
2 Минути

Окончателният вариант на Стратегическия план е изпратен към ЕК в 1470 страници

Стратегическият план за развитие на земеделието и селските райони 2023-2027 г. е достъпен на страницата на Министерство на земеделието и всички земеделски производители могат да се запознаят с него. Това става ясно от отговора на въпрос на народните представители от ГЕРБ Десислава Танева и Мария Белова към служебния министър на земеделието и храните Явор Гечев къде може да се види окончателният вариант на СПРЗСР.

Всички земеделски производители могат да се запознаят със Стратегическия план на адрес: https://www.mzh.government.bg/media/filer_public/2022/11/01/bg_cap_sp_october_2022_ZIrlWKA.pdf

“Стратегическият план за развитие на земеделието и селските райони за периода 2023-2027 година (версия към 31 октомври 2022 година) е достъпен на електронната страница на Министерство на земеделието в раздел “ОСП 2023-2027”, “Тематична работна група за ОСП 2023- 2027 г.” Това всъщност е проектът на СПЗСР, който въведен за финален преглед от службите на iqos всички промени престичащи след отразяването на получените през месец май тази година бележки в съответствие с член 118 параграф 3 от регламент на ЕИ 2025/2115″, посочва в отговор до Танева и Белова земеделският министър.

“Постъпилите коментари от ЕК по ЕСПРЗС също са достъпни на електронната страница на Министерство на земеделието, в раздел “ОСП 2023-2027”, “Тематична работна група за ОСП 2023- 2027 г.”. Важно е да се отбележи, че публикуването на отговори на коментарите не е приложимо в случая. Това е така, защото преговорният процес на службите на ЕС протича динамично и отразяването на по-голямата част от коментарите намира изрази директно като промени в текстовете на самия  СПЗСР. Също така, отразяването на коментарите на ЕК е съобразено с постъпилите становища от всички заинтересовани страни, в това число и участниците в тематичната работна група. В много случаи промените в един и същи раздел са многократни, в зависимост от диалога между българската страна и ЕК”, допълва още Гечев.

Павлина Георгиева завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. В Аgrozona приоритет са й биологичното земеделие и здравословните храни, розопроизводството, пчеларството, ловът и риболовът.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА