Спасени диви гъски се възстановяват във варненския зоопарк

Васил Русев
Васил Русев
1 Минути

Диви гъски бяха спасените в началото на януари, след като са използвани като живи примамки за лов. Сега пернатите са настанени във варненския зоопарк и се възстановяват, след като крилете им са били орязани от бракониери.

Както е известно, още в първите дни на новата година екипът на Спасителния център за диви животни на “Зелени Балкани” се бори за живота на 58 диви патици и гъски, използвани като живи примамки за лов на територията на язовира край старозагорското село Хан Аспарухово. Незаконен отстрел погубва и осакатява много птици. Откритите пернати са били завързани с вериги за брега. Някои са били с отрязани крила. Състоянието им е било тежко, информира “Черно море”.

Това бе поредният случай, при който са открити живи примамки, които привличат дивите птици да кацнат в изкуствено или естествено изграден водоем. Използват се живи птици, наричани разговорно мюрета, които издават характерните звуци за вида и по този начин привличат диви такива.

Законът не позволява използването на живи примамки, тоест, незаконно е самото използване на живите примамки.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Avatar photo
Автор: Васил Русев
Васил е журналист в уебсайт и списание „Агрозона“ от август 2018 година. Роден е през 1983 година в Пловдив. Възпитаник е на Националната професионална гимназия по горско стопанство "Христо Ботев" в град Велинград и на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Работи като журналист от повече от 10 г., а опитът му е съсредоточен в длъжностите - репортер, редактор и водещ. Личните му интереси са свързани с историята, политиката, природните процеси и спорта.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама