Силистра се включва в кампанията “Ден на революцията в храненето”

Васил Русев
Васил Русев
1 Минути

Силистра се включва в националната кампания “Ден на революцията в храненето” на фондация “За храната” на 17 и 18 май, съобщиха от местното представителство на фондацията.
В кампанията ще се включат над 1000 доброволци – родители и учители от почти 70 населени места, които ще организират 220 безплатни детски кулинарни работилнички за 7000 деца, се казва в съобщението.

Фондация “За храната” предоставя на доброволците – организатори на работилнички рецепти, съгласувани с лекари-диетолози на Консултативния съвет на фондацията и допълнителни образователни материали и подаръци за децата.

Образователната кампания “Ден на революцията в храненето” има за цел да стимулира консумацията на повече плодове и зеленчуци. Фондация “За храната” е неправителствена организация в обществена полза, учредена на 1 юни 2017 година от български родители.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Avatar photo
Автор: Васил Русев
Васил е журналист в уебсайт и списание „Агрозона“ от август 2018 година. Роден е през 1983 година в Пловдив. Възпитаник е на Националната професионална гимназия по горско стопанство "Христо Ботев" в град Велинград и на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Работи като журналист от повече от 10 г., а опитът му е съсредоточен в длъжностите - репортер, редактор и водещ. Личните му интереси са свързани с историята, политиката, природните процеси и спорта.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама