Сектор животновъдство в Украйна продължава да се свива

Лилия Александрова
Лилия Александрова
1 Минути

Производството на животински продукти в Украйна продължава да се свива през първите девет месеца на 2015 г., пише schweizerbauer.de.

По данни на агроминистерството в страната, производството на яйца се е свило с 15% на годишна база до 13,4 млрд. бройки. Млекопроизводството бележи спад с 4,4% до 8,40 млн.т., а отглеждането на животни за клане е спаднало с 1,4% до 2,27 млн.т.

В близко бъдеще експертите не очакват промяна в този негативен тренд. В началото на октомври броят на говедата в страната е бил с 6% по-малък в сравнение с миналата година  е достигнал 4,4 млн. бройки. Кравите са с 6% по-малко и броят им е 2,2 млн. Свинете са намалели с 3% до 7,8 млн. бройки. Броят на птиците е с 4% по-малък и достига 231,1 млн. животни.

Прогнозата на украинското агроминистерство сочи, че през настоящата година сектор животновъдство ще се свие с 5% на гоидшна база.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама