Ройтерс за премахването на ВЕИ преференциите у нас

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

Българският парламент премахна преференциалните цени за нови възобновяеми енергийни инсталации, докато страната се опитва да намали дефицита в енергийния сектор и да контролира сметките на потребителите, съобщава “Ройтерс” в материал за България, обръща внимание БГНЕС.

Броят на вятърните електроцентрали и фотоволтаичните паркове започна да се увеличава през 2011 г., след като страната въведе субсидии за възобновяеми енергийни източници, с гаранция 20 години и пое ангажимент за изкупуване на цялото количество произведена енергия.

Отбелязано е, че страната ни е декларирала постигната цел за 2020 г. за 16% дял на възобновяемата енергия в края на 2013 г.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама