Празникът на водните лилии ще се проведе в Малък Преславец

Васил Русев
Васил Русев
1 Минути

За дванайсети път днес силистренското село Малък Преславец ще бъде домакин на традиционния Празник на водните лилии. Това съобщиха организаторите на проявата – кметството в с.Малък Преславец, НЧ “Йордан Йовков 1946” и Община Главиница.

Празникът по традиция се организира до езерото край селото в близост до река Дунав. В езерото има четирийсет и шестдекарова лилиева колония.

Според специалисти в езерото край с. Малък Преславец, което е защитена територия, е най-голямата у нас колония на бяла водна лилия. Растението е със статут на застрашен вид в Червената книга на България.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Avatar photo
Автор: Васил Русев
Васил е журналист в уебсайт и списание „Агрозона“ от август 2018 година. Роден е през 1983 година в Пловдив. Възпитаник е на Националната професионална гимназия по горско стопанство "Христо Ботев" в град Велинград и на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Работи като журналист от повече от 10 г., а опитът му е съсредоточен в длъжностите - репортер, редактор и водещ. Личните му интереси са свързани с историята, политиката, природните процеси и спорта.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама