Осигурени са заплати до края на годината за служителите в “Напоителни системи”

Лилия Александрова
Лилия Александрова
1 Минути

Работните заплати в държавното дружество “Напоителни системи” вече се получават редовно, осигурени са парите до края на годината, съобщиха от КНСБ за БНР.

Само за осем месеца ръководството на дружеството е покрило над 9 милиона лева от задълженията, натрупани през предходните години.

След последния протест преди година беше приета промяна в Закона за водите, сменено е ръководството на дружеството и ситуацията в “Напоителни системи” е овладяна. Не така е обаче в Агенцията “Борба с градушките”, където има социално напрежение, защото 75% от служителите са на минимална работна заплата.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама