Новият брой на списание “Агрозона” е вече факт. Темата на броя е “Заедно за поколенията”, посветена на различните видове сдружения в агросектора и ролята на браншовите организации. Акценти са 10-годишният юбилей на Асоциация на земеделските производители в България и 20-годишнината на Асоциация на месопреработвателите в България. Представяме и инициативата “Хранкооп”, чиито членове любители на качествена храна все повече се увеличават, и асоциация “Дунавска соя, насочена към отглеждането на био соя, рекламата и продажбата й, както и създаване на търговски марки в продукти, в които тя присъства. Не е подминат и проблемът с конфронтацията между търговските вериги и българските производители и преработватели, която пък роди съюза “Произведено в България”. Друг акцент в темата е интервю с един от лидерите на най- голямата лобистка организация на кооперации и земеделски производители Копа и Коджека.
Интервюто в броя е с Ивайло Тодоров, изпълнителен директор и основател на АЗПБ.
Консултантската рубрика на експертите от “Агробизнес Консултинг” е посветена на подкрепата за винопроизводството.
Темата “България – специална в сърцето на Франция” представя акценти от едно от най-авторитетните животновъдни изложения Sommet de l’Elevage във Франция и представянето на страната ни, която беше единствен почетен гост.
В рубриката “Моят бизнес” разказваме за българин, който произвежда българско кисело мляко в Америка – органично и само от тревопасящи крави.
Многобройните природни бедствия тази година дадоха повод за темата ни за застраховането, погледнато през призмата на земеделието.
Материалът “Силистра – земя на златни жита и сочни кайсии” е посветен на земеделието и овощарството в района на Силистра, представя утвърдила се в годините компания за мляко и хлебни изделия и реалността на семейна ферма за крави и овце.
Репортажът на броя е от далечен и луксозен Дубай, където невъзможното е възможно и винаги всичко може да е повече, по-високо и по-скъпо.
В разказа за една биоградинка между софийски блокове правим реверанс на изконния стремеж на човека, дори и градски, към земеделието и природата.