Китайска компания иска да инвестира в културен туризъм и луксозни хотели у нас

Георги Узунов
Георги Узунов
2 Минути

Една от най-големите частни авиационни компании, базирана в китайския град Хайнан, се интересуват  от възможностите за инвестиции в културен туризъм и висококатегорийни хотелски вериги. Това стана ясно по време на работна среща между министъра на туризма Николина Ангелкова с Лиу Хайинг, представител на инвестиционен авиационен и туристически фонд (HNA Aviation & Tourism) към Хайнан еърлайнс груп.

Гостите бяха запознати с инвестиционната карта, изготвена от Министерството на туризма. Тя включва 32 обекта, предложени от общините, заяви министър Ангелкова. И поясни, че с нея целим да се подпомогне бизнеса и вложенията в интересни и обещаващи проекти. В момента картата се надгражда с нови проекти за инвестиции. Министър Ангелкова обърна внимание на възможности за инвестиции в районите на Пловдив, Велико Търново и Казанлък, като посочи, че това са сред предпочитаните дестинации за чуждестранни туристи във вътрешността на страната. Тя запозна събеседниците си с данните за чуждестранните туристи през 2017 г., които надхвърлиха с над 1,5 млн. населението на страната, достигайки близо 9 млн. души. Ръстът в сравнение с 2016 г. е със 7,6%.

Добри възможности за инвестиции предлагат и българските СПА курорти, каза министър Ангелкова. Предпоставка за успешни начинания да множеството минерални извори, които има у нас. За да се разгърне потенциала на страната, като място, предлагащо висококачествен СПА продукт,  министерството разработва и 7 СПА дестинации.

Министърът отбеляза, че пряка въздушна линия между България и Китай би дала тласък за увеличаване на туристопотока между двете държави, както и на цялостното развитие на сектора.

Хайнан груп  (Hainan Airlines Group) е една от най-големите частни авиационни компании, базирана в Хайнан, Китай. Основана е през 1993 г. Активите на групата са оценени на 145 млрд. долара.

Туристическият инвестиционен фонд към компанията е основан през 2007 г. Той управлява и инвестира в повече от 3000 хотела, с над 380 хил. стаи в цял свят, съобщават от пресцентъра на Министерството на туризма.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Георги Узунов е в сферата на журналистиката от 7 години. Работил е за национални медии като Радио "Фокус", Дарик Радио и Националното радио. Завършил е бакалавър "Журналистика" в Софийския университет, а магистратурата му е в специалност "Журналистика, Продуцентство и Финанси".

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама