Износът на пшеница от Великобритания по-малък от вноса

Кирил Александров
Кирил Александров
1 Минути

Великобритания започна да внася повече пшеница отколкото да изнася. През февруари страната е изнесла едва 99,133 тона, като и през януари отчетеният експорт от Кралството бе изключително слаб – 91,137 тона.

От началото на настоящия пазарен сезон целият износ на пшеница от Великобритания е в размер на 1,26 млн. тона. За сравнение, през изминалия сезон той е бил 1,60 млн. тона.

 Обратното, само за февруари вносът в страната е достигнал 136,7 хил. тона. От началото на сезона импортът съставлява 1,13 млн. тона.

 Същевременно, при царевицата износът от Обединеното Кралство е в размер на 1,25 млн. т, което е аналогично на изминалия сезон. Страната е увеличила доставките в ЕС за сметка на трети страни като Украйна и Аржентина.

Най-големите купувачи на царевица са Франция – 289 хил. тона, Румъния – 234 хил. тона и Полша 143 хил. тона.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Кирил Александров работи като журналист от 2006-а година. Преди да работи в Agrozona.bg, е бил част от екипите на Агенция "Фокус", сп. Тема и сайта Expressnews.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама