Горски служител е осъден за документна измама

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

 

Лесничей от Държавно горско стопанство – Дупница получи година и половина условна присъда за документна измама. За същия срок лицето е лишено от право да заема длъжността «старши лесничей», съобщиха от ИАГ.

 

Горският служител е признат за виновен за това, че в качеството си на длъжностно лице, което отговаря за контрола върху сечта, е съставил 5 констативни протокола с невярно съдържание. Документите установяват на терен приключването на сечта и количеството добита дървесина. При представянето им на директора на ДГС – Дупница се констатира фрапираща разлика между отчетената добита дървесина и разрешеното с позволителни за сеч количество. Назначената от директора на горското стопанство проверка потвърждава извършеното нарушение.За 2014 г. общият брой на издадените присъди за престъпления в горските територии за цялата страна е 68.

 

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама