Френските училища въвеждат вегетариански дни

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути
От 1 ноември тази година френските училища ще имат вегетариански обяд поне веднъж седмично. Такова изискване е предписано от Закона за земеделието и храните (loi Egalim), който беше приет през 2018 г.
В съответствие със закона всички местни училища трябва да предлагат поне едно хранене без месо или риба всяка седмица, пише Vegetarian.ru.„Много малко информация беше получена от министерството и не беше издадено нито едно постановление. Ето защо има градове, които смятат, че това не е необходимо, тъй като не е имало директна инструкция, но това не е така: законът е приет и затова е важно да си припомним тези задължения “, заяви говорителят на Greenpeace Лора Дюко.Според президента на Федерацията на съветите на родители на деца на деца Родриго Аренас ролята на училището е също така да научи децата да консумират по-малко месо за здравето си.От другата страна на Ламанша, известният готвач Джейми Оливър също твърди, че храната в училищата трябва да бъде вегетарианска.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама