До 2-ри март се подават проектни предложения по подмярка 6.3, помощта е до €15 000

Павлина Георгиева
Павлина Георгиева
4 Минути

Финансовата помощ за един кандидат е не повече от 15 000 евро и ще се изплаща на два транша

Условията за кандидатстване по подмерките 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани“ и 6.3 „Стартова помощ за развитието на малки стопанства“ от Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г., представиха на виртуална информационна среща експерти от Областен информационен център-Добрич.

Подмярката 6.3 „Стартова помощ за развитието на малки стопанства“ ще подпомогне икономическото развитие, укрепване, модернизацията и технологичното обновление на стопанствата в размер от 2000 до 7999 СПО. По подмярката могат да кандидатстват физически лица, ЕТ, ЕООД и ООД, и кооперации, регистрирани като земеделски стопани по реда на Наредба № 3 от 1999 г.

небитови клиенти, ток, Agrozona.bgФинансовата помощ за един кандидат е не повече от 15 000 евро и ще се изплаща на два транша. След одобрение и сключване на договор се предоставят 10 000 евро. Второто плащане от 5 000 лв. е след извършена проверка от Държавен фонд „Земеделие“ за установяване на точното изпълнение на бизнес плана.

Подпомагането се предоставя за максимален срок от 5 години

Подпомагането се предоставя за максимален срок от 5 години при одобрен бизнес план, включващ увеличаване на икономическия размер на стопанството спрямо първоначалния размер най-малко с 2 000 евро СПО, поне една инвестиция в ДМА/ДНА от минимум  700 лв., постигане на поне един специфичен за стопанството резултат и преминаване на обучение относно опазване на околната среда в земеделието.

Безплатно изготвяне на проектите

На кандидатите отговарящи на условията за допустимост по подмярка 6.3, Националната служба за съвети в земеделието (НССЗ) ще изготвя безплатно проектните предложения. Тази услуга се предоставя след подаване на заявление в един от Териториалните областни офиси не по-късно от 23 февруари 2022 г. и не по-късно от 21 февруари 2022 г. за заявления подадени чрез лицензиран пощенски оператор.

Крайният срок за представяне на проектни предложения по подмярка 6.3 е до 2 март 2022 г., 17:30 ч.

Подаването на проектно предложение и по двете подмерки се извършва по електронен път чрез Информационната система за управление на Структурните инструменти на ЕС в България (ИСУН 2020) на https://eumis2020.government.bg, с използването на валиден Квалифициран електронен подпис.

Кандидати и по двете процедури могат да искат разяснения по документите и условията за предоставяне на финансова помощ в срок до три седмици преди изтичането на срока за кандидатстване на следния електронен адрес: [email protected] и в ИСУН 2020.

Пълният пакет документи процедурите (Условия за кандидатстване, Условия за изпълнение и приложения към тях) са публикуван в ИСУН 2020: https://eumis2020.government.bg и на интернет адреса на Министерството на земеделието, храните и горите.

Записът  от срещата може да бъде гледан на Facebook страницата на ОИЦ-Добрич, на следния линк: https://www.facebook.com/oic.dobrch/videos/283583113755964.

Екипът на Областен информационен център – Добрич е на разположение за предоставяне на допълнителна безплатна информация на място в офиса (в сградата на Община град Добрич, ет.1, с. 114), на тел. 058 602-758, електронна поща [email protected] и на страницата във фейсбук.

Павлина Георгиева завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. В Аgrozona приоритет са й биологичното земеделие и здравословните храни, розопроизводството, пчеларството, ловът и риболовът.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА