ДФЗ преведе близо 600 хиляди лева на 229 собственици на едри и дребни прeживни животни

Лилия Александрова
Лилия Александрова
1 Минути

Близо 600 хиляди лева са преведени на 229 собственици на едри и дребни прeживни животни. Парите са от допълнителен ресурс, отпуснат на животновъдите за подпомагане по схемите de minimis,  за които не достигна ресурс в края на юни, съобщават от Държавен фонд “Земеделие”.

Общо 311 са допустимите за схемата земеделски стопани. Крайният срок за сключване на договори и за изплащане на помощта е  14 август 2015 г.

След отпускането на допълнителните средства общият ресурс за едрите преживни животни по схемата de minimis става близо 20 575 000 лв., а за дребните достига 6 254 000 лв.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама