България рекламира ловните си хижи и дивечовия запас в Загреб

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

Утре започва световното изложение „Дни на лова и риболова“ в хърватската столица Загреб. Министерството на земеделието, храните и горите ще участва със собствен щанд, като възможностите за лов в България ще представят директорът на Североизточното държавно предприятие инж. Веселин Нинов, ловният експерт Тервел Стефанов и представители на другите предприятия.

Посетителите на изложението ще могат да се запознаят с нови продукти и екипировка за лов и риболов. Ще бъдат представени и промените в законовите разпоредби в европейските страни, насочени към опазване и по-добра защита на дивеча, рибата и техните естествени местообитания.

В българския павилион ще бъдат показани експонати и реплики на ловни трофеи,  част от които са отстреляни на територията на СИДП. Посетителите ще могат да видят филм за ловните стопанства и да се запознаят с възможностите, които предлага страната ни на любителите на този вид спорт.

„Целта ни е да рекламираме България като ловна дестинация и да покажем на хората, които ще посетят изложението, че ние разполагаме с богат дивечов запас, добре устроени ловни хижи и отлично подготвени специалисти, които познават районите си и животните които живеят в тях, което е и предпоставка за успешен лов“, коментира директорът на СИДП инж. Веселин Нинов.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
ЕТИКЕТИ:
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама