Ясен е индикативният график, вижте кога ще има плащания за Кампания 2021

Павлина Георгиева
Павлина Георгиева
2 Минути

Държавен фонд „Земеделие“ – Разплащателна агенция (ДФЗ – РА) публикува индикативния график за плащанията към земеделските стопани през следващите шест месеца по схемите и мерките на директни плащания за Кампания 2021. Предвидените плащания са за почти 1 млрд. лева.

Графикът е публикуван на интернет страницата на ДФ „Земеделие“.

Първите оторизации за тази година ще бъдат направени в края м. януари, когато ще се преведат вторите траншове по схемата за преходната национална помощ за говеда (ПНДЖ 1) и схемата за овце майки и кози майки (ПНДЖ 3).

През месец февруари 2022 г. ще започнат плащанията по мярка 10 „Агроекология и климат“ с направленията с животни, а останалите направления по мярка 10 „Агроекология и климат“, ще се извършат през м. април 2022 г.

По схемите за обвързана подкрепа в сектор „Плодове и зеленчуци” плащанията ще стартират в началото на м. март, като преводите по 7-те отделни схеми ще се извършат поетапно – до средата на месеца. Припомняме, че до края на януари стопаните доказват с документи произведената и реализирана продукция.

Тютюнопроизводителите ще получат субсидиите си в средата на месец март. В края март ще бъдат наредени и средствата по Схемата за преразпределително плащане (СПП) с бюджет от над 108 млн. лв.

През м. април 2022 г. се предвижда оторизация по схемата за зелени директни плащания, за протеинови култури и специалното плащане за култура памук.

По Мярка 11″Биологично земеделие” плащанията ще се извършат в периода 15 април – 20 май при условие, че към 28 февруари 2022 г. е напълно актуализирана базата данни на производителите, преработвателите и търговците на земеделски продукти и храни произведени по биологичен начин, поддържана от Министерство на земеделието (МЗм).

Оторизациите по мярка 12 „Натура – 2000 и Рамковата директива за водите”, както и окончателното плащане по мярка 13 ще се извършат през май.

До средата на юни 2022 г. ще се извърши доплащането по СЕПП и схемите за млади и дребни земеделски стопани.

Павлина Георгиева завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. В Аgrozona приоритет са й биологичното земеделие и здравословните храни, розопроизводството, пчеларството, ловът и риболовът.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА