Скоро приключва приемът на заявления за помощ за частно складиране на млечни продукти

Лилия Александрова
Лилия Александрова
3 Минути

На 30 юни, вторник, приключва приемът на заявление за помощ от ЕС за частно складиране на млечни продукти. Извънредните мерки са предвидени от Европейската комисия в помощ на сектора заради COVID-19 и са разпоредени в следните 3 регламента:

Делегиран регламент (ЕС) 2020/591 на Комисията от 30 април 2020 година за откриване на временна извънредна схема за помощ за частно складиране на някои видове сирена и за предварително определяне на размера на помощта

Заявленията се отнасят до продукти, които вече са поставени на склад, и за тях не се изисква обезпечение, като крайният срок за подаването им е 30 юни 2020 г. Периодът на съхранение е между 60 и 180 дни. Максималното количество допустимо за съхранение за България е 889 тона. Минималното количество за всяко заявление е 0,5 тона. Сумата за подпомагане включва както постоянните разходи за складиране в размер на 15,57 евро на тон продукция, така и 0,40 евро на тон на ден за срока на договорите.

Регламент за изпълнение (ЕС) 2020/597 на Комисията от 30 април 2020 година за предоставяне на помощ за частно складиране на масло и за предварително определяне на нейния размер

Заявленията се отнасят до продукти, които вече са поставени на склад, и за тях не се изисква обезпечение, като крайният срок за подаването им е 30 юни 2020 г. Минималните количества са 10 тона, а периодът за съхранение е между 90 и 180 дни. Помощта е в размер на 9,83 евро на тон за постоянни разходи за складиране и 0,43 евро на тон на ден.

Регламент за изпълнение (ЕС) 2020/598 на Комисията от 30 април 2020 година за предоставяне на помощ за частно складиране на обезмаслено мляко на прах и за предварително определяне на нейния размер

Заявленията се отнасят до продукти, които вече са поставени на склад, и за тях не се изисква обезпечение, като крайният срок за подаването им е 30 юни 2020 г. Минималните количества са 10 тона, периодът за съхранение е между 90 и 180 дни, а помощта е в размер на 5,11 евро на тон за постоянни разходи за складиране и 0,13 евро на тон на ден.

Същевременно Регламент за изпълнение (ЕС) 2020/599 на Комисията от 30 април 2020 година за разрешаване на споразуменията и решенията относно планирането на производството в сектора на млякото и млечните продукти в сектора на млякото и млечните продукти се предвижда разрешаване на доброволни споразумения и решения за планиране и намаляване на производството от страна на фермери, организации на производители и техни асоциации. Изключват се споразумения и решения, които водят до разделяне на пазари или определяне на цени. Разрешението ще бъде временно в продължение на шестмесечен период, започващ на 1 април 2020 г.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
ЕТИКЕТИ:
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама