Ябълки и мушмули остават на дървото до последно

Кирил Александров
Кирил Александров
1 Минути

През този месец трябва да се избърза с прибирането на последните плодове. Това ще създаде възможност на дърветата да извлекат своевременно необходимите им вещества от почвата и да се запасят за предстоящата зима. Това обаче не се отнася за зимните плодове, които трябва да узреят добре на дървото. Рано откъснатите плодове се сгърчват в склада, губят сока и вкуса си. В помещението за съхранение  плодовете се подреждат върху дървени лавици, касети и щайги, но само в един пласт. Дюлите трябва да останат на дървото, докато почнат да падат сами. Мушмулите също остават на дървото до настъпване на студовете. Мразът ги прави меки, кафяви и вкусни.orehi

Орехите, преди да се приберат на постоянно място трябва да се изсушат на сянка и в проветриво помещение. Съхраняват се върху сита или на проветриви места в един ред. Лешниците се прибират, щом плодовете им започнат да се отделят от обвивката. Добре е да се съхраняват в умерено влажен пясък, отколкото на въздух.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Кирил Александров работи като журналист от 2006-а година. Преди да работи в Agrozona.bg, е бил част от екипите на Агенция "Фокус", сп. Тема и сайта Expressnews.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама