93 % от емисиите на амоняк в Европа идват от селското стопанство

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

93 % от отделяните емисии на амоняк в Европа са в сферата на селското стопанство. Това съобщи Манфред Сеидл, експерт от Германия по време на «Форум за устойчиво и печелившо животновъдство 2017”, който се проведе в Сливен днес. Негови организатори са Центърът за аграрно развитие, към Асоциацията на българските села, с генералната подкрепа на българо-немската компания  HL-TopMix. Амонячните емисии от своя страна във фермата причиняват вторични заболявания на животните. За добро състояние на телетата е необходимо достатъчно пространство, въздух и слънчева светлина, каза още специалистът.

Той обърна внимание, че на хигиената често се гледа като на задължително условие, но тя е и начин за печалба. Оборът трябва да е сух, чист и светъл. Като илюстрация на финансовото преимущество от чистия обор Сеидл представи следната сметка: при стопанство със 150 крави, със среден млеконадой 7 хил. кг. и брой суматични клетки – 200 хил., млеконадоят пада с 5 %, което според цените у нас е 18, 375 евро загуба за годината.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама