113 огнища на заболявания по животните

Екип на Агрозона
Екип на Агрозона
1 Минути

 

В края на декември  страните по света съобщават за 113 огнища на болести по животните, според информация на Световната организация за здравето на животните (OIE).

В Русия информира са регистрирани две огнища на африканска чума по свинете в региона Белгород, а нодуларен дерматит е открит в Оренбург.

Два случая на шап са били регистрирани в  Гуейджу, Китай. В Полша вече има 87 огнища на  АФЧ, в Украйна те са седем, а в Чехия 2.

Високопатогенна инфлуенца по птиците е открита в Камбоджа, Холандия, Южна Африка, Южна Корея, Тайван и Филипините.

В Турция е идентифициран сап по конете –  заразна болест по еднокопитните, която обикновено протича хронично, проявява се с възли и язви по лигавицата, кожата, белите дробове и се причинява от сапната бактерия. Човек също може да се зарази от сап.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Agrozona.bg e специализиран новинарски сайт за бизнес и земеделие. Нашата цел е да информираме своите читатели за новостите и добрите практики в агробизнеса у нас и по света. Agrozona.bg Ви предоставя експертни анализи и съвети за успешна реализация в сектора, а също така информация за важни срокове и събития. При нас ще намерите още и интересни и полезни съвети за вашето хоби. Екипът на Агрозона подготвя цялото съдържание на сайт и списание Агрозона. В него участват 4 журналисти, както и стажантите, които се учат на аграрна журналистика в редакцията на Агрозона

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама