Заради карантината: Лебеди и делфини се връщат по каналите във Венеция

Павлина Георгиева
Павлина Георгиева
2 Минути

Лебеди и делфини наблюдават в градските канали жителите на Венеция. Нарастващият брой на случаите с коронавирус в Италия спря цялата страна. Към момента потвърдените заразени са 27 980, а 2 195 души са се пречупили под вируса, това показват данни на Live Tracking Dashboard. Напълно възстановени са 2 749 души.

Тъй като хората са социално дистанцирани, за да избегнат разпространението на вируса, голяма част от тях също губят бизнесите си. Навсякъде има паника и напрежение. Има обаче една добра новина, която се превръща в причина за радост в момент на мизерия. Венеция, една от най-големите туристически атракции в Италия, вижда много посетители през цялата година. Въпреки това, откакто страната е поставена под карантина, улиците са пусти и по градските канали има много по-малко движение на лодки, където хората често се наслаждават на разходки с кабинков лифт. Но изненадващо, блокирането на страната помага за изчистването на градските канали. Местните жители са забелязали огромна разлика в бистротата на водата, съобщават от CNN. Качеството на въздуха в града също се подобрява. „Водата сега изглежда по-бистра, тъй като по каналите има по-малко трафик, което позволява на утайката да остане на дъното. “, коментира говорителят на кмета на Венеция. Тя е станала толкова бистра, че могат да се видят риби и дори лебедите и делфините се връщат във водата.

Сателитните снимки също показват значителен спад в нивото на замърсяване в Италия по време на карантината. Според Европейската космическа агенция (ESA), емисиите на азотен диоксид са намалели значително в Италия след блокирането, причинено от разпространението на COVID-19, съобщава Mail Online. Въпреки че пандемията носи само неприятни усещания по целия свят, тази новина е от малкото положителни. Но също така показва как липсата на хора прави света по-красив.

 

Снимките в текста са заимствани от Фейсбук.

Павлина Георгиева завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. В Аgrozona приоритет са й биологичното земеделие и здравословните храни, розопроизводството, пчеларството, ловът и риболовът.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА