Започва одит за сертифициране на горите в ДЛС-Черни Лом

Васил Русев
Васил Русев
2 Минути

Годишен одит за спазване изискванията на стандартите FSC стандарт за контролирана дървесина за горскостопански организации и Стандарт на NEPCon за проследяване на продукцията за Горскостопански предприятия ще се проведе на 17 юни в ДЛС-Черни Лом. Водещ одитор на проверката ще бъде Александра Александрова.

По време на одита ще бъдат проверени документи свързани с европейското и национално законодателство за опазване на горите, ще бъдат разгледани няколко обекта на терен, проверяващите ще интервюират работещи в стопанството, както и хора от фирми, организации, общини и др., които имат допирни точки с териториалното поделение. Одитът на горскостопанските дейности засяга екологичните, лесовъдски и социално-икономически характеристики на горските територии управлявани от ДЛС-Черни Лом.

Стопанството е единственото в системата на СИДП, което е сертифицирано по този стандарт, като работата по него започна през миналата година. При първата проверка оценяващите поставиха отличен на проверяваните, като не беше открито нито едно несъответствие при работата с документи и на терен.
СИДП е единственото изцяло сертифицирано държавно предприятие в системата на горите, като всички териториални поделение с изключение на ДЛС-Шерба и ДЛС-Черни Лом работят по новия Национален FSC стандарт за сертифициране управлението на горите в България FSC-STD-BGR-01-2016 V-1.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Avatar photo
Автор: Васил Русев
Васил е журналист в уебсайт и списание „Агрозона“ от август 2018 година. Роден е през 1983 година в Пловдив. Възпитаник е на Националната професионална гимназия по горско стопанство "Христо Ботев" в град Велинград и на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Работи като журналист от повече от 10 г., а опитът му е съсредоточен в длъжностите - репортер, редактор и водещ. Личните му интереси са свързани с историята, политиката, природните процеси и спорта.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама