За първи път нов доклад дава надежди за риболова в Черно море

Васил Русев
Васил Русев
1 Минути

Въпреки че все още е прекомерен уловът на основните видове риба със стопанско значение в Средиземно море и Черно море, натискът е намалял през последните години, което увеличава надеждите (за първи път) за възстановяване на рибните запаси. Това е записано в новия доклад на Генералната комисия по рибарство за Средиземно море (GFCM) към Организацията по прехрана и земеделие на ООН (FAO), публикуван на интернет страниците на двете организации, съобщава “Черно море”.

Той е подготвен като заключителен документ от първия форум на GFCM за научни изследвания в областта на рибарството (Fish Forum), който беше организиран в централата на FAO. И се приема като признание за нарастващата роля на науката за подобряване на знанията за устойчиво управление на рибарството, поясняват от Генералната комисия.

Изнесените данни и констатациите в този авторитетен документ заслужават повече внимание, защото показват реалната (неизопачена с неверни твърдения) картина на рибните ресурси в Черно море, коментират експерти от бранша.

Оказва се, че Черно море и Средиземноморието са едни от най-внимателно наблюдаваните региони в света, където вече има научна оценка на над половината от общия улов на основните търговски видове риба.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Avatar photo
Автор: Васил Русев
Васил е журналист в уебсайт и списание „Агрозона“ от август 2018 година. Роден е през 1983 година в Пловдив. Възпитаник е на Националната професионална гимназия по горско стопанство "Христо Ботев" в град Велинград и на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Работи като журналист от повече от 10 г., а опитът му е съсредоточен в длъжностите - репортер, редактор и водещ. Личните му интереси са свързани с историята, политиката, природните процеси и спорта.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама