Вижте какъв е зимният улов на БГ рибарите

Павлина Георгиева
Павлина Георгиева
3 Минути

Зимата дойде, падна и първият сняг, но упоритите рибари не се отказват от хобито си и продължават да търсят слуката на любимите си български водоеми. Имат ли успех или рибата вече е заспала в зимен сън, информация от епицентъра на събитията предаде НЛРС-СЛРБ.

По заснежените брегове на скалистия залив при комплекс „Щъркелово гнездо“ на язовир “Искър” продължават да се събират рибари, макар че не е такова стълпотворение, каквото се помни от минали години. Всъщност, изявите на рибата са показателни в това отношение. Лови се уклей, в случай на спокойно време, а костурите са много непредсказуеми – на ранина може да се получи силен риболов, но за кратко, после се отдръпват и през деня само инцидентно се вади по някой бодливец. Белите риби, които също палеха страстите на спинингисти, напоследък изчезнаха, съобщиха от НЛРС-СЛРБ.

Любители на фидерния риболов са провели няколко декемврийски излета на най-големия язовир в Северозапада – Огоста и са имали приятни емоции с улов на платики. Хващани са риби от различна големина, включително и солидни парчета по кило. Предвид доста спадналото ниво на язовира фидеристите са замятали на максимална дистанция.

И на язовир “Веринско” към 22 декември хващат разнокалибрени платики с фидерни въдици, заметнати на голяма дистанция. Водата вече е доста студена и въпреки всичко има активност. Интересно е да се отбележи, че донеотдавна там властваха каракудите, но популацията на платиките много бързо нарасна и сега се очертават като основен улов.

Към 22 декември спинингисти тестват разни изкуствени примамки по река Дунав и реализират отделни успехи в преследването на хищни риби. Доскоро се хвалеха с хващани распери в района на Козлодуй, а сега пък идват вести за улов на бели риби – на силиконови имитации с така наречения джигов риболов. С мирните риби срещите са съвсем инцидентни.

Морунашът изглежда първи се отърси от стреса на залповото пълноводие, причинено от обилните декемврийски валежи и прииждането на реката. Вече се хвалят с добър улов в някои участъци от град Елхово на юг и в землищата на селата по поречието. Другите „обичайни заподозрени“ скобари и кефали са по-пестеливи в изявите си по река Тунджа.

С 5-килограмова щука се похвали Валентин Москов от град Полски Тръмбеш при скорошен излет на корекцията на Янтра при с. Крушето. Хванал я е на тапа с жива каракудка за стръв. През тази есен е имал и други успешни щукарски излети там, а и на корекцията при с. Раданово. Старите корита на Янтра и Росица, наричани корекции, са много популярни дестинации и там ловят щуки докато студът скове заблатените водоеми в лед.

Павлина Георгиева завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. В Аgrozona приоритет са й биологичното земеделие и здравословните храни, розопроизводството, пчеларството, ловът и риболовът.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА