Соларни огради пазят животните на пасищата в Австрия

Лилия Александрова
Лилия Александрова
1 Минути

Слънчевите системи на покривите за производство на електричество са стара история. Най-новата тенденция са оградите с фотоволтаични модули, които захранват с ток електропастирите и фермите. В Австрия вече има земеделски стопани, инсталирали фотоволтаични модули, с помощта на които произвеждат ток и същевременно пестят място. Слънчевите панели на оградите не се монтират хоризонтално, а вертикално или под ъгъл. По този начин оградата може да се адаптира към всеки терен.

Основните доставчици на фотоволтаични системи са от Германия. Например Next2Sun, която предлага слънчеви панели с мощност 400 вата.В конструкцията се използват безрамкови стъкло-пакетни модули с над 80 процента възможност за улавяне на слънчевите лъчи от двете лица на панела.Основната конструкция е стоманена с два стълба на всеки панел, подобно на структурата на обикновените огради.Друг доставчик е iKratos, чийто модул от 1 м може да генерира до 300 kWh.Петметровата ограда може да генерира до 1500 kWh годишно, в зависимост от местоположението и слънчевата радиация. Според компанията разходите за метър ограда са около 600 евро с ДДС.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама