Рязък спад в цената на американската пшеница

Агрозона
Агрозона
1 Минути

Рязък спад в котировките на пшеницата в САЩ в началото на седмицата. Септемврийските фючърси паднаха с 4,2 %, което е най-сериозното колебание надолу за годината.

Основен фактор за поевтиняването е спекулативното движение, предизвикано от играчите на борсата, а също така и бързите темпове, с които се събира зимната пшеница – 56 % от от реколтата вече е събрана. В допълнение, пролетната пшеница е в много добро състояние, а експертите окачествяват 76 % от количествата като добри.

 Септемврийските котировки падат със 7,72 $ в Чикаго, като тонът се търгува за 176,46 $. Спадът в Канзас-Сити е с 6,52 $ до 172,97 $/тон. В Минеаполис, където по традиция колебанията са минимални, в началото на седмицата е отчетен тенденция за поевтиняване с 3,58 $ до 193,64 $/тон.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Avatar photo
Автор: Агрозона
Agrozona.bg e информационен сайт, който представя последните новини и анализи в сектор „Земеделие”, Хранително-вкусовата промишленост и предприемачество в селските райони. Тук ще откриете полезна информация, свързана с възможностите за национално и европейско финансиране на българските фермери, промени в българското и европейското законодателство и тенденциите в селското стопанство в България, Европейския съюз и по света.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама