Групите и организации на производители са фокуса на новия брой на списание “Агрозона”, който вече излезе от печат. В темата ни през март ще откриете полезни материали като: “Какви са възможностите за финансиране на организации” и “Фермерите да израснат и да се обединят в групи на производители”. Четете още: “Остарялата законова база и липсата на подпомагане пречат на кооперирането у нас”, “Сектор “Плодове и зеленчуци” с най-много обединения на производители”, “Успех с цената на много труд и една “Розова мечта” и “2018 е година на сдружаването”.
В мартенското издание ще откриете обобщение на най-важните моменти от Шестата Национална среща на земеделските производители. Събрахме и част от важните моменти по време на срещата в текстовете: Венцислав Върбанов, председател на АЗПБ: “Когато работим заедно, респектът към бранша е много по-голям”, Живко Живков, изпълнителен директор на ДФЗ: “С ИСУН приемът става по-прозрачен”, Фил Фоган, еврокомисар по земеделие: “Ще има пакет от мерки за младите фермери в ОСП 2020”. Ключов за фермерите е и моментът, че грешка в задължителните изисквания и документи е условие за отказ на проект (стр.10), както и че фермерите ще имат 13.5 млн. лв принос за борбата с градушките през 2019 г. (стр.11)
Ексклузивни интервюта за “Агрозона” дадоха Чеслав Адам Шекерски, председател на Комисията по земеделие и развитие на селските райони към ЕП, и Михаил Думитру, зам.-директор на Генерална дирекция АГРИ към Европейската комисия. Не пропускайте да прочетете какво казаха те в текстовете: “Субсидиите може да се увеличат в страните, където са най-ниски” и “Новата ОСП ще се основава на резултатите”.
“Агрозона” пътува до Дортмунд и Залцбург за най-големите ловни изложения в Европа. Представянето на България и на двете събития беше най-силното до момента, а щандът на страната ни и в двата европейски града събра хиляди ловци, които имат интерес да дойдат на ловен туризъм у нас. Всичко най-важно – четете в списанието.
В рубриката на експертите от “Агробизнес Консултинг” представяме всичко най-важно за новата държавна помощ за хуманно отношение към птиците.
На страниците “Моят бизнес” разказваме историята на младия пчелар Георги Земярски, който освен че отглежда пчели, се интересува от земеделие и животновъдство.
Анализът на броя е посветен на цените и пазарите на мляко, а за разведряване предлагаме разходка до Люксембург.