Министър Танева: Без науката няма как да бъдем добри управляващи

Георги Узунов
Георги Узунов
2 Минути

Без науката няма как да бъдем добри управляващи. Това заяви министърът на земеделието, храните и горите Десислава Танева по време на официалната церемония по връчването на дипломи на абсолвенти от Випуск 2019 от Аграрния факултет при Тракийски университет-Стара Загора. Министър Танева засвидетелства своето уважение и респект към преподавателите от Тракийския университет и им благодари за доброто партньорство. „Всички решения в работата, които взимам, са след комуникация с научната общност.  Това е основата, която трябва да ни води“.  Танева припомни, че е отворен специален прием с целеви средства по Програмата за развитие на селските райони за българската аграрна наука.

Министърът допълни още: „Важно е да се адаптираме към измененията в климата и да работим с щадящи практики в условията на променящата се околна среда. По този начин ще запазим здравето на хората и качеството на това, което произвеждаме“.  С това предизвикателство можем да се справим само, ако стъпим на основата на науката и на младите креативни хора, които са с нов начин на мислене, коментира тя. Министърът на земеделието призова абсолвентите да продължат реализацията си у нас. Тя подчерта, че аграрният отрасъл – селско и горско стопанство е с растящи показатели  в последните години. „Имате шанса да завършвате висшето си образование във време, в което българският бизнес и държавни институции Ви очакват, за да се развивате като професионалисти“, посочи министърът.

Министър Танева връчи дипломата на на един от отличниниците на випуск 2019- магистър по агрономство Петя Джонова. На официалната церемония днес бяха връчени дипломите на 120 абсолвенти  бакалаври и магистри от Аграрния факултет със специалности Зооинженерство, Агрономство, Екология и опазване на околната среда, Аграрно инженерство и Рибовъдство и аквакултури.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Георги Узунов е в сферата на журналистиката от 7 години. Работил е за национални медии като Радио "Фокус", Дарик Радио и Националното радио. Завършил е бакалавър "Журналистика" в Софийския университет, а магистратурата му е в специалност "Журналистика, Продуцентство и Финанси".

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама