Китай забрани вноса на пилешко от редица европейски страни

Георги Узунов
Георги Узунов
1 Минути

Поради огнища на птичи грип Китай забрани вноса на домашни птици и месо от редица страни-членки на Европейския съюз. Импортът се забранява от Унгария, Словения, Украйна и Германи, съобщава Reuters.

Изданието припомня, че Германия, Чехия и България потвърдиха изолирани случаи на заразяване на птици с птичия грип.

Според KazakhstanZerno.kz, в Китай обстановката от птичия грип също не е по-добра, отколкото тази в Европа.  В началото на февруари властите обявиха откриването на птичи грип в няколко провинции. Сред тях бяха Синдзян, Хунан и Съчуан.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Георги Узунов е в сферата на журналистиката от 7 години. Работил е за национални медии като Радио "Фокус", Дарик Радио и Националното радио. Завършил е бакалавър "Журналистика" в Софийския университет, а магистратурата му е в специалност "Журналистика, Продуцентство и Финанси".

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама