Карлово, Пловдив и Садово с най- много приходи от екоглоби

Павлина Георгиева
Павлина Георгиева
3 Минути

През първите два месеца от тази година, експертите от Регионалната инспекция по околната среда и водите в общините Пловдив, Карлово и Садово са наложили най-голям брой глоби, съобщават от РИОСВ- Пловдив.

Общо събраните суми по наложени глоби и санкции за януари и февруари възлизат на 72 625 лева, като 37 100 лева са разпределени и преведени на съответните общини, на чиято територия се намират санкционираните субекти. Общините, получили най-големи приходи от наложени санкции са община Карлово – 28 015 лв., община Пловдив – 4 619лв. и община Садово – 2 774 лева.

За констатирани административни нарушения на Закона за опазване на околната среда и секторните закони са съставени 8 акта. Издадени са и 11 наказателни постановления, с които са наложени санкции и глоби в общ размер на 49 000 лева. За неизпълнение на условия в издадени комплексни разрешителни екоинспекцията е наложила санкции на оператор на инсталации в общ размер от 20 000  лева. Наложени са и 3 санкции за констатирани наднормени замърсявания на компонентите на околната среда, от които две месечни санкции в общ размер от 3434 лв./мес. и една еднократна санкция в размер на 317 лв.

За коментирания период са постъпили 141 сигнала на „зеления телефон“ и 52 писмени жалби. Най-многобройни са сигналите за замърсяване с отпадъци, следвани от такива, свързани с проблеми с водите и биоразнообразието.

От извършените проверки, осъществявани с пробонабирания на пречистени отпадъчни води, се констатират все повече нарушения, свързани с постигане на индивидуалните емисионни ограничения, заложени в разрешителните за заустване и затруднения на операторите по отношение на поддържане на пречиствателните станции за отпадъчни води в добро техническо експлоатационно състояние.

През този период са приложени процедури за 185 инвестиционни предложeния, планове, програми и проекти, които касаят бизнеса, местната власт и държавните горски стопанства, вкл. за кандидатстване по различни финансови механизми. Изготвени са 32 становища за преценка на вероятната степен на отрицателно въздействие на инвестиционни предложения, попадащи в обхвата на глава шеста от Закона за опазване на околната среда. Издадени са 7 решения за преценка вероятната степен на въздействие върху защитените зони на инвестиционни предложения, попадащи в границите на защитени зони.

Павлина Георгиева завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. В Аgrozona приоритет са й биологичното земеделие и здравословните храни, розопроизводството, пчеларството, ловът и риболовът.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА