„Иновации и дигитална трансформация на агробизнеса“ стават част от магистърските програми на СУ “Св. Климент Охридски”

Юлиана Стоичкова
Юлиана Стоичкова
3 Минути

Приемът се извършва през зимния семестър

„Иновации и дигитална трансформация на агробизнеса“ е новата специалност в магистърските програми на Стопанския факултет на СУ “Св. Климент Охридски”, по която ще се приемат кандидати през настоящата учебна година. Срокът за обучение е 2 семестъра.

Кандидатите-специалисти трябва да имат завършена бакалавърска или магистърска степен в професионално направление Администрация и управление или Икономика. За прием в програмата кандидатите се явяват на проверка на мотивацията им на устно събеседване. Балът се образува от средния успех от дипломата, успеха от държавния изпит (защита на дипломна работа) и оценката от събеседването. Приемът се извършва през зимния семестър.

Подобна е програмата за прием и за кандидатите, които са завършили различна от двете специалности.

Стопанският факултет на СУ “Св. Климент Охридски” има сключено Споразумение за партньорство със Селскостопанска академия, Центъра за насърчаване на сътрудничеството в областта на селското стопанство между Китай и страните от Централна и Източна Европа и други институти, от които специалисти ще участват с лекции в обучението по магистърската програма.

Магистърската програма „Иновации и дигитална трансформация на агробизнеса“ има за цел да предложи възможност за представителите на бизнеса, държавната и местната администрация, неправителствения сектор и отделни експерти, заети в областта на агросектора и свързаните с него дейности, за генериране на специализирани знания и умения, интегриране в секторни мрежи и взаимодействия и достъп до специфично ноу-хау чрез срещи с водещи професионалисти от страната и чужбина.

Програмата включва курсове, посветени на европейските и националните политики, международни стандарти и сертифициране в агросектора, агро-хранителните системи и вериги на доставки и развитието на селските райони, които дават общо понятие за обхвата и границите на агросектора и взаимодействията му с други икономически дейности в рамките на секторната иновационна система и по етапи на технологичната верига за добавяне на стойност. Някои от ключовите курсове са посветени на специфични теми като предприемаческа, иновационна и патентна активност, дигитализация на бизнес процеси и финансиране с акцент върху агросектора. Предлагат се и курсове със силна практическа насоченост като „Биологично земеделие“, „Политики, пазари и предприемачески възможности“ и „Селски и аграрен туризъм“.

В допълнение, студентите могат да избират измежду специализирани курсове, отнасящи се до теми като стратегическо управление и конкурентоспособност, зелен маркетинг и други.

 

 

Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството. В agrozona.bg приоритет са й производството и пазарите на плодове и зеленчуци, лозарството и винарство, пазарът на земя и хоби градинарството.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА