Французин, обикалящ света с трактор, посети и България

Васил Русев
Васил Русев
1 Минути

Французин е тръгнал на околосветско пътешествие с 61-годишен трактор, а от вчера е в България. Поставил си е за цел да обиколи най-интересните места в страната ни.

Преди 3 месеца Марк Жарден тръгнал да обикаля света от родния си град край Марсилия. Французинът се придвижва с трактор “Фъргюсън”, произведен през 1958 г. Тракторът развива 25 км/ч и с него Марк тегли каравана, която е изработена за пътуването му. Сега пътешественикът е отседнал до язовир Копринка.

Марк Жарден: Искам да се запозная с много хора. Искам да разбера как живеят днес. Когато няма да мога да пътувам, ще напиша книга за всичко, което съм видял по света.
Преди да стигне в България, французинът е минал през Италия, Словения, Хърватия и Сърбия, а крайната му цел е Индия. Днес той продължава пътешествието си из България и тръгва към Велико Търново.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Avatar photo
Автор: Васил Русев
Васил е журналист в уебсайт и списание „Агрозона“ от август 2018 година. Роден е през 1983 година в Пловдив. Възпитаник е на Националната професионална гимназия по горско стопанство "Христо Ботев" в град Велинград и на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Работи като журналист от повече от 10 г., а опитът му е съсредоточен в длъжностите - репортер, редактор и водещ. Личните му интереси са свързани с историята, политиката, природните процеси и спорта.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама