Добре дошли по земите около Чирпан, които грейват в лилаво около Еньовден! Омайващият аромат на лавандула изпълва въздуха, а Международният фестивал на лавандулата 2025 обещава незабравимо преживяване сред природа, изкуства, традиции и музика.
Екипът на Cap Green Zone: RuralUp! ще бъде част от празничната програма на 20 юни, петък, когато започва тазгодишното издание на фестивала, под патронажа на Министерството на туризма. Каним ви да ни посетите на нашия щанд в рамките на Лавандуловия базар на занаятите, фермерите и изкуствата, който ще се проведе от 10:00 ч. на площад „Съединение“ в гр. Чирпан.
Cap Green Zone: RuralUp! – за устойчиво земеделие и информираност
Проектът Cap Green Zone: RuralUp! цели да повиши осведомеността на земеделските производители, младите хора, жените в селските райони и широката общественост относно възможностите и приноса на Общата селскостопанска политика (ОСП) на ЕС. Чрез нашето участие на фестивали като този, популяризираме иновативни практики, подкрепяме местното производство и насърчаваме устойчивото развитие на селските общности.
На щанда на Cap Green Zone: RuralUp! ще можете:
- Да получите безплатни информационни материали;
- Да се запознаете с нашата интерактивна карта на биопроизводители в България;
- Да получите тематични подаръци;
- Да научите повече за подкрепените от ОСП практики и възможности за фермери и предприемачи в селските райони.
Фестивалът на лавандулата – празник на живота и сетивата
На 20 юни, денят започва с базар, кулинарна алея и срещи с местни производители. Вечерта ще ви очакват фотографска изложба, фото будка за лавандулови спомени, празнично шествие, официално откриване на фестивала и вълнуващ концерт с филмова музика, изпълнена от Държавна опера Стара Загора и специалното участие на Михаела Филева.
Елате при нас да поговорим за бъдещето на земеделието, за възможностите пред младите хора в селските райони и за подкрепата, която Европейският съюз предоставя чрез ОСП. Нека заедно отпразнуваме аромата, цветовете и енергията на българската лавандула!
Очакваме Ви на 20 юни /петък/ в Чирпан!
Следете всички новини и инициативи на сайта на Cap Green Zone: RuralUp! и в социалните ни мрежи.