Пазарът на биостимуланти ще се разрасне с 11.2% в периода 2016-2022 г.

Лилия Александрова
Лилия Александрова
3 Минути

Пазарът на биостимуланти в земеделието в световен мащаб се оценява на $1,476.1 млн. през 2015 г. и се очаква да се разрасне с 11.2% в периода 2016-2022 г. Основните фактори от значение за растежа на този пазар в световен мащаб са: нарастващото население със средна покупателна способност, нарастващият интерес към устойчиво земеделие, способността на биостимулантите да подобрят качеството на земеделската продукция, новите иновативни продукти, повишението на компетентността и знанията на фермерите, както и интензивната реклама на продуктите.

Очаква се пазарът в Азия, Тихоокеанските държави и Латинска Америка да предлага най-значителни възможности за растеж на пазара на биостимуланти в световен мащаб. Земеделският сектор в региона бавно преминава от традиционни фермерски практики към употребата на технологии и добавки така, че се стимулира употребата на биостимуланти.

Най-големият в света пазар за биостимуланти е Европа, където продажбите през 2015 г. заемат дял от над 37%. Растежът в региона е обусловен от увеличението в добивите на хектар, както и подкрепата от правителствата на държавите членки, пише digitaljournal.com.

На базата на активната съставка в продуктите пазарът на биостимуланти е разделен на хумусни, екстракти от водорасли, аминокиселини, витамини и други. Екстрактите от водорасли са сегментът с най-големият пазарен дял през 2015 г. Основните фактори за растежа в употребата на продукти с екстракти от водорасли е търсенето на продукти на основата на киселини, както и лесният достъп до суровини и високата ефективност. Биостимуланти със съдържание на витамин В, хитин и хитозан ще наберат добра скорост до 2022 г., според очакванията на експертите. Най-голям ръст се очаква в развиващите се държави заради увеличението в нивата на доходите и все по-голямата популярност на биостимулантите. Клиентите пренасочват вниманието си върху еко продуктите, а увеличеното търсене на качествена храна поставя въпроса за това как земеделската земя да се използва по най-ефективен и високо продуктивен начин.

През 2015 г. Европа е с най-големи площи (34.5%), на които са използвани биостимуланти. В Северна Америка ще има значителен растеж, а в Европа се очаква скромен ръст. В Близкия Изток и Африка ще има по-значителен ръст заради силното развитие на агроиндустрията.

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама