Новите доставчици по Училищните схеми ще валидират график до 14 февруари

Паулина Йоргова
Паулина Йоргова
2 Минути

13 нови доставчици има по Училищните схеми след допълнителния прием, направен в периода 17.12.2018 г. – 21.12.2018 г. 85 учебни заведения ще получават плодове по схемата „Училищен плод“. Доставките ще се правят от 10 доставчици. За „Училищно мляко“ има определени 8 доставчици, които трябва да осигуряват мляко в 14 учебни заведения. Прави впечатление, че пет от компаниите, които са се ангажирали с тази дейност са спечелили да доставят и по двете схеми. Всички, ново ангажирани с участие по схемите,да валидират график за датите на доставка до 14 февруари, чрез създадената онлайн платформа. Списъците с одобрените заявители по двете схеми са публикувани на страницата на ДФЗ.

Когато доставчиците по схемата са двама, те трябва да изготвят и да представят съвместен график, в съответствие с броя на доставките на всеки от тях, съгласно издадените актове за одобрение, напомнят от Държавен фонд “Земеделие”. Валидирането на съвместен график за доставка е задължение и на двамата одобрени доставчици. В случай, че това задължение не бъде изпълнено, ДФ „Земеделие“ ще пристъпи към оттегляне на одобрението, в съответствие с разпоредбите на чл. 15а, ал. 2 от наредбата.

През миналата година бяха променени правилата за прилагане на схемите за предоставяне на плодове, зеленчуци, мляко и млечни продукти в учебните заведения – Схема „Училищен плод“ и Схема „Училищно мляко“. По 7 стотинки на порция получават помощниците при приемането, съхранението и раздаването  на продуктите по двете училищни схеми. Заплащането е възможно само, ако доставчикът, получил право да доставя мляко или плодове, сключи договор с хората, които ще помагат при раздаването на продуктите. Възможно е помощниците да бъдат от екипа на училищния стол или външно лице, но е задължително договорът да бъде съгласуван с директорът на школото. Парите за плащане на работата по приемане, съхранение и раздаване на продуктите в училищата ще бъдат част от помощта, която получават доставчиците.

 

СВЪРЗАНИ НОВИНИ
Паулина Йоргова е завършила икономика на аграрното производство в УНСС и вече повече от 20 години пише за бизнес и финанси, като селското стопанство винаги е било нейния любим ресор. Интересът към тази тематика е основната причина да стане част от екипа на „Агрозона“, където работи като главен редактор от април 2016 година. Развитието на българските села и животът на хората в тях са част от темите, които са свързани с личните и професионалните и интереси. Мечтае някой ден да се завърне към корените си в Добруджа и да работи за добруването на родния си край.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама