Определиха ставките по второто плащане за животновъдите

Юлиана Стоичкова
Юлиана Стоичкова
2 Минути

Първият транш за овце-майки и кози-майки и говеда по Схемата за преходна национална помощ бе изплатен през окомври 2021

Със заповед на министъра на земеделието Иван Иванов вече са определени ставките за изплащането на втория транш на плащането за едно допустимо за подпомагане животно по Схемата за преходна национална помощ, научи Агрозона от земеделското министерство. По Схемата за преходна национална помощ за овце-майки и кози-майки, обвързана с производството, за кампания 2021 да се изплати през месец януари 2022 г., в размер на 15,70 лева за животно.

За говеда вторият транш на плащането за едно допустимо за подпомагане животно по Схемата за преходна национална помощ за говеда, необвързана с производството, за кампания 2021, ще се изплаща през месец януари 2022 г. по 75,14 лева за говедо и 131,50 лева за бивол, се посочва още в нарочната заповед на земеделския министър.

В края на октомври бяха определени ставките за изплащането на средствата по схемата за първия транш, който бе направен през ноември. За едно допустимо за подпомагане животно по Схемата за преходна национална помощ за овце-майки и кози-майки, обвързана с производството, за кампания 2021 тогава бяха платени по 25,37 лв. за животно. Общият размер на плащанията за тази категория животни е 41,07 лв.

По Схемата за преходна национална помощ за говеда, необвързана с производството, за кампания 2021 общото плащане за говеда и  биволи съответно е 183,28 лева за говедо и 320,74 лева за бивол. Първият транш предвиждаше ставка в размер за говедо – 108,14 лева и за бивол – 189,24 лева.

13 146 388 лв. са средствата за изплащане на втори транш по схемата за Преходна национална помощ за говеда, необвързана с производството (ПНДЖ1) за 2021 г., а средствата за изплащане на втори транш по схемата за Преходната национална помощ за овце-майки и кози-майки, обвързана с производството (ПНДЖ3) за 2021 г. са в размер до 10 391 567 лв.

Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството. В agrozona.bg приоритет са й производството и пазарите на плодове и зеленчуци, лозарството и винарство, пазарът на земя и хоби градинарството.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА