Мароко може да бъде хъб за износ на български стоки в Африка

Лилия Александрова
Лилия Александрова
1 Минути

Мароко може да бъде хъб за износ на български стоки в африканските държави. България от своя страна може да изнася стоки от Мароко за Югоизточна Европа. Това каза Аспарух Карастоянов, председател на Мароканско-българското търговско-промишлена палата по време на пресконференция.

„В търговско-икономическо отношение се използва не повече от 3% от целия експортен потенциал между двете страни. Основната цел на смесената търговско-промишлена палата е да създадем успешен реекспортен модел.“, посочи Аспарух Карастоянов.

Мароко е уникална страна като култура, има прекрасен бизнес климат и е изключително приятелски настроена към България, допълни той.

Голям потенциал за развитие на търговско-икономическите отношения между двете страни има в секторите на хранително-вкусовата, леката промишленост, инженеринга в областта на създаването на предприятия на територията на Мароко, текстилната, фармацевтичната и цигарена индустрия, туризма, в производството на торове и други.

„Отношенията между България и Мароко са много добри и имат 50 годишна традиция. Търговията обаче има широко поле за развитие в бъдеще.“, посочи н.пр. г-жа Закия Ел Мидауи, извънреден и пълномощен посланик на Кралство Мароко в България. Тя допълни, че мароканската икономика е много отворена и следва стъпките на световната икономика. Мароко е отворена платформа към Африка.

Лилия Александрова е журналист в „Агрозона“ от 2013 г. Има магистърска степен по Международни отношения и бакалавърска степен по Бизнес администрация. Интересите ѝ са в областта на политическата интеграция и Европейския съюз, агропредприемачеството, образованието, труда и социалната политика.

РЕКЛАМА

ВИДЕО

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери в произхода на над 75 000  хранителни продукти.

Реклама

Реклама

Последни

Седмичен бюлетин

Запиши се за седмичния бюлетин на Агрозона.

Моля изчакайте секунда ...

Благодарим ви, че се регистрирахте!

Реклама

Реклама

РЕКЛАМА